RIEŠENIA KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI VAŠEJ FIRMY

"Ak hľadáte riešenia tak zrejme máte fázu Analýzy kybernetickej bezpečosti určite za sebou. Že nie? Tak sa vráťte k analýzam, aby ste nevyhadzovali peniaze zbytočne na riešenia, ktoré možno nepotrebujete."

Analýza vám „hovorí“, ktorú oblasť potrebujete riešiť prioritne:

a my vám v tom vieme pomôcť!

Personálnu bezpečnosť?

Ako majú zamestnanci pracovať so zverenými počítačmi, notebookmi, smart zariadeniami? Čo môžu, čo musia a čo nesmú. Ktoré opatrenia v tejto oblasti s vám oplatí realizovať pomocou technológií a ktoré postačuje riadiť pomocou písomných opatrení (Smernica). Ako oboznámiť zamestnancov s opatreniami?

Ochranu proti škodlivému kódu?

Ako realizovať ochranu proti SPAM, phishingu? Ktoré postupy a technológie sú pre vás vhodné, ako napísať opatrenia, ako oboznámiť či vyškoliť zamestnancov.

Sieťová a komunikačná bezpečnosť?

Máte firewall, ktorý chráni dostatočne? Viete čo zachytáva? Ako máte konfigurovanú sieť? Máte správne realizovanú segmentáciu siete, alebo vlastne neviete, čo to slovo zanemá a či by bolo pre vás užitočné? Máte sieti dokumentáciu? Využívate všetky bezpečnostné možnosti sieťových zariadení? Máte WiFi? Ak án, máte ho bezpečne nakonfigurované?

Monitorovanie a zaznamenávanie zvláštnych udalostí?

Máte síce nejaké ochrany, firewall, antivírové riešenia na počítačoch, ale kto a kedy sa pozerá do logov, čo sa deje. A ak vznikne zvláštna udalosť, napr. niekto sa prihlási ako administrátor, je o tom záznam a dozvie sa to administrátor? Pretože to možno len niekto práve zneužil heslo administrátora. Ako nastaviť dôležité udalosti?

Zabezpečenie kontinuity prevádzky vašej spoločnosti?

Ktoré servery, počítače, sieťové prvky a informačné systémy je potrebné zálohovať? Ako? Ako rýchlo ste schopní vytvoriť zálohy a ako rýchlo zabezpečiť pokračovanie vyšich služieb (výroby, predaja, logistických operácií, eshopu …atď) ?

Kybernetickú bezpečnosť a vzťah s dodávateľmi počítačových služieb?

Máte správne urobené zmluvy? Skúsili ste si nasimulovať nejaký dôležitý výpadok, aby ste zistili ako máte servis pokrytý? Ako pristupuje dodávateľ do vašej siete? Nemôže vám malvér do siete zavliecť práve on?

Bezpečnosť prevádzky počítačových sietí a informačných systémov?

Ako robíte patchovanie vašich systémov? Ste pripravení, že upgrade nemusí prebehnúť v poriadku? Máte pripravené záložné kroky ako sa vrátiť k stavu pred patchovaním

Slide 2 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous slide
Next slide

Máte mapu rizík a zraniteľností? Nie? Tak to vám asi chýba aj kompletný zoznam aktív.
Máte maticu prístupov k jednotlivým informačným systémom? Procesy pridelenia prístupu, zmeny prístupu a odobratia v prípade odchodu zo zamestnania a v prípade vyhodenia zo zamestnania?
To sú oblasti súvisiace s riadením kybernetickej bezpečnosti.

Pre každú oblasť vám vieme realizovať analýzu, a odporučiť efektívne procesné a technické riešenie.